Kış aylarında kayak tutkunlarının vazgeçilmezi olan Kartalkaya kayak merkezi Bolu’ya 38 km’lik bir mesafede yer alır. Ankara – İstanbul karayoluna ise 29 km uzaklıkta olması ulaşım alternatiflerini çoğaltmaktadır. Özellikle kış aylarında İlçe Belediyesi kayak merkezine giden yolları düzenli olarak temizleyerek açık tutmaktadır.

Kartalkaya’a nasıl gidilir sorunuza pek çok farklı şekilde cevap verebiliriz. Bolu il merkezinden minibüsler, taksiler, otel transfer araçları ile kendi aracınızı, Bolu’ya sefer yapan otobüs firmalarının araçlarını, uzak illerden geliyorsanız da en yakın havalimanını tercih edebileceksiniz.

Kendi aracınızla yola çıktığınızda E-5, TEM, Ankara-Bursa, Afyon-Antalya gibi yolları kullanabilirsiniz. İstanbul’dan 3, Ankara’dan ise 2 bir yolculuk sonunda bölgeye ulaşmış olursunuz. Kar lastiklerinizi ve zincirlerinizi yanınıza almayı unutmayın.

Kartalkaya otobüs firmaları; Öz Bolu, Metro, Kamil Koç, Üstün Erçelik, Düzce Güven, ve diğerleri olarak hizmet veriyor. Otogardan ise minibüslere ya da taksilere binerek kayak merkezine gidebilirsiniz.

Bolu’da henüz havalimanı olmadığından uzak illerden gelen misafirler Ankara ve İstanbul gibi şehirlerimizin havalimanlarından yararlanabilirler. Sabiha Gökçen ve Esenboğa Havalimanlarının her ikisi de Bolu’ya 200 km uzaklıkta.
İstanbul ve Ankara’dan Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kartalkaya’ya nasıl gidilir derseniz E-5 ve TEM otoyollarını kullanarak 280 km’lik bir yolculuk yapabilirsiniz. Otobandan Bolu iline girerek D-100 karayolundan çıkmalısınız. Tabelaları takip ederek kayak merkezine ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 3 saatte Kartalkaya’ya gelmiş olursunuz.

Ankara’dan Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Kartalkaya’ya nasıl gidilir diyorsanız da önce Eskişehir yoluna çıkıp Bolu istikametinde devam etmelisiniz. 190 km uzaklıkta olan kayak merkezine 2 saatte varabilirsiniz.

Eskişehir’den Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

Eskişehir’den Kartalkaya’ya gelecekseniz çevre yoluna çıktıktan sonra İstanbul yönünde ilerledikten sonra gişelere girmelisiniz. Otoyolda Bolu Doğu bağlantısından çıkış yapmalısınız. Sonrasında D100 istikametinde Kartalkaya yazan tabelaları göreceksiniz. Dörtdivan köyünün içinden geçerek de Kartalkaya’ya gidebilirsiniz.
İzmir’den Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İzmir’den Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

İzmir – Kartalkaya arası yaklaşık 640 km olduğu için İzmir’den Kartalkaya’ya nasıl gidilir diye merak edenlerin kendi araçlarını kullanmasının avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Kış mevsiminin ağır şartlarından korkanlar ise uçakla en yakın havalimanına gelerek de kayak merkezine çıkabilirler. 6 buçuk saatlik bir yolculuktan sonra kayak merkezine ulaşabilirler.