Bolu’nun efsanelere konu olmuş Köroğlu dağlarında yer alan Kartalkaya il merkezine 45 km mesafededir. Köknar ve çam ormanlarıyla çevrili bir yoldan ulaşılan Kartalkaya kayak merkezi 2200 metre rakıma sahiptir. İstanbul’a 250 km uzaklıktaki kayak merkezinde kendi pistleri bulunan üç büyük tesis yer almakta. Otel Dorukkaya 2200 ila 1800 metre arasında 2 adet telesej, 6 adet telesiki, 3 adet bebek lifti ile 12 pistte hizmet vermektedir. Pist uzunluğu 600 ila 1200 metre arasında değişmekte ve kayakçılara farklı seçenekler sunmaktadır.

Ülkemizin sahip olduğu coğrafyasından dolayı dört mevsimi tam olarak yaşamaktayız. Dört mevsimi dolu dolu yaşayan bir ülke olduğumuz için hemen hemen her iklimde tatil fırsatı bulabiliyoruz. Tatil yapmak için yaz mevsimini beklemek zorunda kalmaya gerek yok. İster kış olsun, ister ilkbahar ya da sonbahar… Kış mevsiminde tatil yapmak çoğu kişi için ön yargı ile bakılan bir durumdur. Aslında bu durum tamamen yanılgıdır.

Ülkemizde aralarında Uludağ Kayak Merkezi , Palandöken Kayak Merkezi, Erciyes Kayak Merkezi gibi cennet köşelerin olduğu çeşitli ve bir o kadar güzel kayak merkezleri bulunmaktadır. Kış turizmi için olmazsa olmazlardan olan kayak merkezleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de Kartalkaya Kayak Merkezi ’dir.

Kartalkaya kayak merkezinde istediğiniz kış sporunu yapabilme imkanına sahipsiniz. 13 pist içerisinde kendiniz için en doğru, en eğlenceli olanını bulmak zor olmayacaktır. Kartalkaya’nın en güzel yönlerinden birisi de kapalı olmayan bir ortamda, doğanın içinde buz pateni yapabilme şansı sunmasıdır. Bu fırsattan yararlanmak için yanınızda paten götürmüş olmanız da gerekmiyor. Açık hava pisti size uygun bir fiyata paten kiralama şansı da sunuyor. Hatta istediğiniz takdirde bu sporun eğitimini alma şansınız bile mevcut. Bütçenizi zorlamayacak böyle güzel bir spor dalı Kartalkaya Kayak Merkezi’nde sizi bekliyor.

Kartalkaya, konaklama açısından da çeşitli seçenekler sunmaktadır. Kayak merkezinde konaklayabileceğiniz az sayıdaki lüks dağ oteli bu seçeneklerden biridir. Lüks dağ otelleri içerisinde birbirinden farklı imkân bulabilirsiniz. bu imkanları; kapalı yüzme havuzları, sinema salonları, dünyanın farklı mutfaklarından en güzel örneklerin sunulduğu restoranlar, Kartalkaya manzaralı odalar, şömine ve dahası şeklinde sıralayabiliriz . Üstelik bu otellerin konukları, kayak pistlerinin kullanımında da çeşitli ayrıcalıklardan faydalanabiliyor.

Konaklamaya çok fazla bütçe ayırmak istemeyen tatil düşkünleri için de farklı seçenekler bulunmaktadır. Kartalkaya’daki bu seçeneklerden birisi de Sarıalan yaylası üzerinde bulunan otantik tarzdaki evleri kiralama yoluna gitmektir. Burası pistlerin olduğu kayak merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Merkezdeki lüks otellere nazaran çok daha hesaplı olması nedeniyle aile veya kalabalık gruplar tarafından tercih edilebilecek uygun bir konaklama seçeneğidir.

Doğa ile iç içe olan bu evlerde Kartalkaya’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Ailenizle birlikte doğa içerisinde tamamen karlar içerisinde keyifli ve huzurlu bir tatil yaşamak istiyorsanız Kartalkaya Kayak Merkezi tam da size göre. Birbirinden farklı organizasyonların da yapıldığı bu alanda olmak sizlere farklı bir enerji katacaktır. Her yaştan birey için farklı organizasyonlar ve farklı eğlence alanı bulunan bu kayak merkezinde asla sıkılmayacaksınız. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde ister bir gün isterseniz de bir ay geçirin. Kartalkaya kayak merkezine tekrar geleceğinizden emin olduğumuzu belirtmek isteriz.